Hledám nová affs tady
Vyplň dotazník tady
Chceš se mě na cokoliv zeptat? tak piš tady
Přihlaš se do soutěže o nej barvu tady

TENTO BLOG JE POZASTAVEN!!!!

P!NK životopis

30. dubna 2011 v 15:36 |  P!NK
P!NK
Vlastní jméno:Alecia Moore
Datum narození:08.09.1979
Místo narození:Doylestown, Pennsylvania, USA
Znamení:Panna
Je americká popová a R&B zpěvačka, textařka, producentka, herečka a zapálená provokatérka.
Narodila se Jamesovi a Judy Moorovým. Zatímco vyrůstala ve Philadephii, její otec hrál na kytaru písně od Roberta Dylana a Dona McLeana, což sloužilo jako inspirace pro začátek její hudební kariéry. Mladá Pink si velmi zamilovala hudbu a pokud nemusela mluvit, tak raději zpívala. Ráda chodila do Philly klubu místo, které jí umožnilo vyjádřit sama sebe zpěvem a tancem. Ve třinácti se seznámila s populárním tanečníkem z Philly klubu, se kterým začala tancovat a zpívat s jeho rapovou kapelou "Schools of Thought".

Ve čtrnácti složila svou první píseň. Psaním písní vyjadřovala své pocity, které získala během svého dětství a dospívání. Každý pátek večer navštěvovala klub Fever, kde zažila svých 5 minut slávy. Když jí některé vystoupení nevyšla, tak dokázala využít těchto negativních zkušeností jako palivo své ctižádosti.

Jeden pátek se v klubu zastavil obchodní zástupce z MCA Records, který hledal někoho, aby zaplnil místo v nové R&B-kapele. Písně Pink se mu zalíbili a požádal ji, aby se zúčastnila konkursu do skupiny s názvem Basic Instinct. Pink měla však pocit, že do skupiny nezapadá. Basic Instinct byl pro Pink jen přechodná záležitost. Další skupina, kde se Pink objevila, byla Choice. Přesto nedokázala v žádné skupině zapadnout, nejlépe se cítí jako sólová zpěvačka.

Jednoho dne se Pink zeptal Darryl Simmons, zda by pro něj něco nenapsala. Ona souhlasila a tím začala její vlastní kariéra.

V roce 2000 debutovala albem Can't Take Me Home, z kterého zabodoval zejména singl There You Go. Velký úspěch jí přinesla druhá rockově laděná deska M!ssundaztood (2001) s hity Just Like A Pill a Get The Party Started. Za poslední jmenovanou byla nominována na prestižní Grammy. Další nahrávka Try This (2003) mírně propadla, ale album I'm Not Dead z roku 2006 se skladbami Stupid Girls nebo Dear Mr. President bylo úspěšné. V roce 2008 zpěvačka vydala zatím poslední "vysmátou" studiovku Funhouse. Pink je díky svému temperamentu nazývána novodobou Madonnou.

Písně:

Funhouse

V této písničce zpívá o domu zábavy,ale že teď jsou tam zlý klauni a je čas ten dům odpálit.

So, What

Česky Tak co! a zpívá tam o svém manželovi,že nebyl fér a že,se s ním chce hádat.

Please, Don´t Leave MeZpívá tam o tom aby jí manžel neopouštěl. Vždycky říká, jak ho nepotřebuje
Ale pokaždé se to vrátí.
Pink je také velká bojovnice - ať už se jedná o KFC nebo o boj za zvířata (kritizovala i prince Williama a královnu Alžbětu). Pracuje pro mnoho charitativních organizací (UNICEF, Organizace za ochranu lidských práv, Save the children a další).
V České republice Pink koncertovala dvakrát - v srpnu 2004 a v prosinci 2006. Při poslední návštěvě v rámci turné k albu I'm Not Dead jí aplaudovalo deset tisíc diváků v Sazka Aréně.A v roce 2009 byla také v ČR se svým turné Funhouse.
Zajímavosti:
- bratr: Jason
- barva očí: modrá
- původní barva vlasů: blond
- výška: 162 cm
- má piercing v jazyku
A ráda sbírá plyšové žáby.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Která písnička se ti nejvíc líbí od P!NK?

So, What
Please, Don´t Leave Me
Funhouse
Ani jedna!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama